DÜĞÜN MEKANI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Düğün günü çiftler için bir ömür boyu akıllardan çıkmayacak bir gündür. Bu nedenle düğün için tercih edilen mekanında önemi büyüktür. Düğün gününü muhteşem kılacak, eğlenceler, ikramlar ve daha birçok ayrıntı düğün mekanı ile alakalıdır. Bu nedenle mekan seçilirken çok dikkat edilmelidir.

İlk olarak nasıl bir düğün yapılacağına karar verilmeli ve mekan o doğrultuda seçilmelidir. Yıllarca hayalini kurulan o müthiş günün kusursuz olmasını isteyen çiftler organizasyon ya da düğün törenleri eylemlerinde deneyimli kişilerden yardımalmalıdır…

Peki, mekan seçerken nelere dikkat edilmelidir?

· Düğüniçin tercih edilen mekan hangi tarihlerde müsait? Şayet aklınızda düğününüzü yapmak için bir mekan varsa, o mekanın müsait olduğu tarihlere göre düğün tarihinizi ayarlamanız gerekebilir.

· Düğününüz için tercih ettiğiniz mekan kaç kişiyi ağırlayabilir? Şayet hoşunuza giden mekan ufak bir restoran ise davetli sayınız 500 kişiyi aşmamalıdır.

· Düğününüzü yapmayı düşündüğünüz mekan ne zamandır faaliyet gösteriyordur? Tercih edilen mekan uzun süredir düğün organizasyonları düzenliyor ise daha avantajlı bir düğün yapabilirsiniz.

· Düğün için tercih edilen mekanın saat ve ses kısıtlaması var mı? Bazı düğün mekanlarında belirli saatlerden sonra müzik yasak olabilir. Ayrıca seçilen mekanın hangi saatlerde hizmet verdiğini önceden öğrenmek davetliler açısından da yararlı olacaktır

· Düğün için tercih edilen mekanda dekor çiftlerin isteklerine göre hazırlanabilir mi? Şayet düğün için ayrılan bütçe belli ise mekanın dekorunun çiftler tarafından hazırlanması daha ekonomik olabilir.

· Düğün için tercih edilen mekanda çocuklara uygun bir ortam var mı? Düğün mekanında mutlaka çocuklar için bir park yeri olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca mekan seçimlerinde eş-dosttan tavsiye almakta yararlı olabilir. Tavsiye üzerine tercih edilen bir yer mutlaka daha iyi olacaktır.

· Düğün mekanının havadar olması da oldukça önemlidir. Mevsimine göre mekanın sıcaklık ortamı yeterli derecede olmalıdır.

· Yemek ve ikramların listesi mutlaka misafir sayısı ile orantılı olmalıdır

· Bazı düğün mekanlarında paket programları mevcuttur.(kuaför, gelinlik, damatlık gibi) tercih edilen düğün mekandan bugibi faktörler öğrenilerek daha avantajlı olunabilir.