DÜĞÜNDEN ÖNCE GELİNE YAPILMASI GEREKEN BAKIM

Düğün günü kız ve erkek için hayatlarında ki en güzel gündür. Bu günün güzel ve hatasız olması için bütün aile fertleri ve gelin damat aylar önceden hazırlığa başlar. O güzel gün de dikkat çekecek kişi gelindir ve gelinin o günde kusursuz ve güzel olması gerekir. bu nedenle düğün öncesi geline bakım yapılır ve bu düğünden 1- 2 ay önce başlar ve kına gecesine kadar sürer. Geline bakım yapılır ve zayıflatılır, ideal kilosuna ulaşmak ve formunu korumak için çalışılır.

Bakım

Herkesin dikkatini çekmek ve kusursuz bir güzelliğe sahip olmak için uzun süre bakım yapılması gerekir. bu süreçte kendisini yormaya üzmeye gerek yoktur, damat onu her hali ile beğenir. Bakımda ki amaç gelinin güzelliğinin hep konuşulması ve kusursuz olması için çalışılır. Hayatların da en önemli gün olduğu için bütün kızlar kusursuz ve güzel olmak isterler. Çeşitli bakımlar yapılır el, vücut, yüz ve bacak bakımıdır. Kusursuz olması için çok çalışılır, en ince ayrıntısına kadar her şey düşünülür. Manikür ve pedikür de erken başlanmalı ve tırnaklar düzelmelidir.

Bacaklar

Genel de gelinlik modelleri uzun tercih edilir, bu yüzden bacakları pek dikkate almazlar. Fakat bu düşünce yanlıştır, kişi kendini iyi ve güzel hissetmek için bacaklarını da bakım yaptırmalıdır. Eğer bacakta selülit var ise spora birkaç ay önceden başlanmalıdır ve düzeni olarak spor yapmalıdır. Düğünden 3- 4 gün önce epilasyon ve ya ağda yardımı ile bütün bölgede ki tüylerden kurtulmalıdır. Düzenli olarak bütün alınan bölgelere nemlendiriciler sürülmelidir.

Cilt Bakımı

Düğün günü yüzünüz ön planda olmalı ve bu yüzden gülüş şekli ve gözler ortaya çıkartılmalıdır. Bu nedenden dolayı cilt bakımı çok önemlidir. Sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak için çeşitli çözümler bulunmalı ve uygulanmalıdır. Düğün günü güzellik merkezlerine gidip cilde uygun makyaj seçilmeli ve yapılmalıdır.

Saç Bakımı

O bembeyaz duvağın için de saçlar kusursuz olmalıdır. Saçların rengi, parlaklığı ve temizliği o güzel gün için çok önemlidir. Vücut bakımı ile birlikte saç bakımı da yaptırılmalıdır.