Nikah Şekeri Siparişi Kaç Adet Olmalı?

Nikah törenleri kişinin hayatında büyük önem taşır. Nikah, Birlikteliği resmi bir şekilde hayata geçirmek anlamına gelmektedir. O muhteşem gün her şeyin eksiksiz ve hatasız olması gerekir. En ufak hata uzun yıllar akıldan çıkmayacak ve keşkeler yaşanacaktır.

Nikah şekerleri siparişi verilirken misafir sayısına uygun bir şekilde verilmeli ve nikaha davet edilen tüm konuklar bu unutulmaz nikaha dair bir anı sahibi olmalıdır. Hayatta bir kez yaşanacak o muhteşem günde tercih edilecek nikah şekerinin çok özel olması ve düğün gününü o minicik hali ile anımsatması gerekmektedir. Ufacık bir yer kaplayan zarif objeler düğünden sonra düğünü hatırlatacağı için son derece önemlidir.

Nikah şekeri siparişi verirken ne tarz bir düğün yapılacağı, davetli sayısı, göz önünde bulundurulmalıdır. Nikah şekeri siparişi düğünün konsepti ile uyum içinde olmalıdır.

Ayrıca sipariş verilecek nikah şekerinin düğün davetiyesi ile de uyum içinde olması önemli bir ayrıntıdır. Nikah şekeri siparişlerinde klasik düşüncelerden sıyrılıp çok özel tasarımlar ortaya çıkarılmalıdır. Tercih edilen şekerin evlenecek çiftleri yansıtması, saklamaya değer bir hediye olması ve göze hitap etmesi gerekmektedir.

Nikah şekeri siparişlerinde şayet tercih edilen model yenilebilen bir cins ise tazeliğini koruması gerekecektir. Bu tarz siparişlerin erken verilmesi sakıncalı olabilir. Ancak yenilebilen nikah şekeri tercih edilmiyorsa düğün gününden 15 – 20 gün önce sipariş verilebilir.

Nikah şekeri birçok model ve obje ile kafaların karışmasına yol açabilir. Maddi yönden imkanlar sağlandıktan sonra seçilecek objeye karar verilmelidir. Nikah şekeri siparişi vermeden önce detaylı bir araştırma yapmak yararlı hem maliyet açısından hem de seçenek açısından yararlı olacaktır. İlk olarak çiftlerin ne tarz bir şeyden hoşlandığı göz önünde bulundurmalı ve kendi zevklerine uygun bir tercih yapmalıdır. Nikah şekeri seçimlerinde çiftler başkalarının baskısı altında kalmamalı ve kendi tercihleri doğrultusunda seçim yapmalıdır.

Yapılacak nikah şekeri tercihi ile öncelikli olarak maddi imkanlar göz önünde bulundurulmalı ve davetli sayısı hesaplanmalıdır. Nikah şekerinin davet edilen misafirden biraz daha fazla olmasına dikkat edilmelidir.

 

 

 

nikah şekeri biblo yastık