Bebek Mevlüt Şekeri Tasarımları

Bebek sahibi olmak çiftlerin en büyük hayallerindendir. Aile büyüyordur artık. Yeni heyecan, 9 aylık bir bekleyiş ve hazırlıklar. Bütün bu tatlı yorgunluklardan sonra, anne bebeğini kucağına alır. Tabi ilk önce hastane odası hazırlanır, sonra da minik bebeğimizin odası. En yakın akrabalar bebeği görmeye gelir, gelenlere çeşitli ikramlarda bulunulur. Doğumdan 40 gün sonra da, daha uzak olan akrabalar, komşular, buyurun bebeğimizi görmeye kırkını doldurdu amacıyla da mevlide davet edilir. Mevlit de ayrı bir heyecan ve hazırlıktır.

Mevlit genellikle evlerde yapılır, fakat evleri küçük olanlar daha uygun mekânları tercih edebilirler. Mekân seçimi yapıldıktan sonra, misafirler için hazırlıklar yapılır. İkramlık menüler belirlenir. Genellikle kalabalık olunduğundan dolayı, tavuklu pilav veya pide ikram edilir. Yanında ayran ve tatlı olarak baklava ikram edilebilir. Mevlitlerde bulunması gereken en önemli içecek lohusa şerbetidir. Lohusa şerbetinin ikram edileceği bardak, süslenebilir. Kurdeleler bağlanabilir, bardaklara bebeğin ismi yazılabilir.

Mevlit evinin süslemesi de önemlidir. Giriş kapısına pembe veya mavi tülle dış kapıyı süsleyebilirsiniz. Bebeğin odasının kapısına da isminin yazılı olduğu kapı süslemeleri kullanabilirsiniz. Balonlarla, ‘hoş geldiniz’ yazısıyla da misafirleri karşılayabilirsiniz. 

Mevlidin anısına misafirlere küçük hediyeler verilmek istenebilir. Hediyeler hem anne babanın saklayacağı hem de misafirlerin unutamayacağı şekilde olabilir. Bu hediyeler gül kokulu tespih, küçük lokumlar, badem şekerleri, kokulu sabunlar olabilir. Fakat misafirlerde de bir anı kalmasını istiyorsanız, size bebek mevlit şekerini öneririz. Külah mevlit şekeri, lokumluk mevlit şekeri, kese şeklinde mevlit şekeri gibi seçenekler vardır. Üstlerine bebeğinizin ismini yazdırabilirsiniz. Sitemizde çeşit çeşit mevlit şekerleri bulunmaktadır. Fiyatları da gayet uygundur. Bu özel günün anısına çok uygun fiyatlara şeker dağıtabilirsiniz. 1,30-3,19 TL arasında fiyatları değişmektedir.

 

külah bebek mevlüt şekeri

Külah bebek mevlüt şekeri

 

tesbihli kese bebek mevlüt şekeri

 

daha bir çok bebek mevlüt şekeri modellerine www.hayallerdukkani.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.